fbpx
Статті Включили до переліку ризикових платників? Що робити.
критерії ризиковості

Включили до переліку ризикових платників? Що робити.

Комісія регіонального рівня постійно проводить моніторинг щодо відповідності/невідповідності платників податку критеріям ризиковості платника податку, тож потрібно знати, як діяти у випадку визначення Платника податку як ризикового.

У статті ви дізнеєтесь, які критерії ризиковості передбачені законодавством, яка процедура прийняття рішення органом контролю, та що потрібно зробити платнику податку, щоб його виключили з переліку ризикових платників податку.

По перше давайте дізнаємось, що вважається критеріями ризиковості:

Які підстави для оцінки платника як ризикового?

  1. його було зареєстровано на підставі недійсних документів (втрачених, підроблених та ін.)
  2. зареєстровано фізичною особою з подальшою передачею бізнесу померлим або безвісно зниклим особам
  3. зареєстровано фізичними особами які не планували проводити будь-яку фінансово-господарську діяльність або здійснювати певні повноваження, які передбачені їхнім статусом.
  4. фінансово-господарська діяльність бізнесу проводиться без відома та без згоди його засновників і призначених керівників (попередньо був факт перереєстрації платника)
  5. платник, який є юридичною особою, не має не єдиного рахунка (відкритого) у банківських установах (крім Казначейства та інших бюджетних установ)
  6. не було подано податкову звітність за 2 попередніх звітних періода як цього вимагає п. 16.1.3 ст. 49 Податкового Кодексу України.
  7. платник податку на прибуток не подав контролюючому орг. звітність за останній (податковий) звітний період (передбачено п. 16.1 ст. 46 ПКУ)

Також платник є ризиковим, якщо у податкового органу з’явилась інформація щодо ризикованості господарської операції, зазначеної в податкових накладних, поданих для реєстрації.

Як приймається рішення про ризиковість платника податку?

Комісією регіонального рівня розглядається питання щодо відповідності/невідповідності критеріям ризиковості.

У разі встановлення відповідності одному з критеріїв ризиковості приймається рішення про відповідність платника податку критеріям ризиковості.

Включення до переліку платників, які відповідають цим критеріям ризиковості платника податку, здійснюється в день прийняття відповідного рішення.

Платник податку отримує рішення про відповідність критеріям ризиковості платника податку в електронному кабінеті в день прийняття такого рішення.

У рішенні обов’язково зазначається підстава, відповідно до якої встановлено відповідність критеріям ризиковості.

Що в такому разі робити платнику податків?

  1. Заспокоїтись, глибоко вдихнути.
  2. Зробити наступні дії:

Необхідно через меню «Моніторинг ПН/РК» в Електронному кабінеті надіслати інформацію та копії документів для того, щоб Вас виключили з переліку платників, які відповідають Критеріям ризиковості.

Ідентифікатор форми «Повідомлення про подання інформації та копій документів щодо невідповідності платника податку критеріям ризиковості»: J(F)1314901.

Надіслати додатки у вигляді копій (сканів) документів довільного формату можна у форматі всім нам знайомих PDF, PNG або JPG.

Кількість документів, що додаються, не повинна перевищувати 100 шт. та відповідно до абз. 10 п. 6 Порядку це можуть бути:

  • довіреності, договори, акти керівного органу, якими оформлено повноваження осіб, які в інтересах платника податку одержують продукцію для здійснення певних операцій;
  • договори (наприклад, зовнішньоекономічні контракти, та додатки до них);
  • документи щодо підтвердження відповідності продукції (декларації про відповідність, паспорти якості, сертифікати відповідності);
  • первинні документи, складські документи (інвентаризаційні описи), в тому числі рахунки-фактури/інвойси, акти приймання-передачі товарів (робіт, послуг), накладні;
  • розрах. документи та банк. виписки з особових рахунків;
  • інші документи, які можуть підтвердити невідповідність Критеріям ризиковості.

Всю інформацію, разом з документами, які подав Платник ПДВ Комісія розглядає протягом 7 робочих днів (після дати надходження). Згодом ухвалює рішення, яке одразу ж надсилається платнику засобами електронного зв’язку в приватну частину Електронного кабінету.

Якщо вам необхідна податкова консультація – звертайтесь до фахівців з “Капустін і Партнери”.

Мероприятия
  • 29 Квітня 2021 Детальніше
  • 15 Грудня 2020 - 15 Січня 2021 адвокат Капустин Детальніше
  • 20 Жовтня 2020 Kapustin & Partners Детальніше
  • 29 Вересня 2020 Детальніше