fbpx
Статті Бюро економічної безпеки. Чого очікувати? Розповідає адвокат.
бюро економічної безпеки

Бюро економічної безпеки. Чого очікувати? Розповідає адвокат.

Верховна Рада України ухвалила у другому читанні та в цілому законопроект №3087-д «Про Бюро економічної безпеки».

Отже, одночасно ліквідувавши податкову міліцію було створено новий правоохоронний орган, який візьме на себе левову частину функцій попередника і буде займатися кримінальними правопорушеннями у сфері економіки.

Але БЕБ буде не єдиним органом, який буде розслідувати економічні злочини – НАБУ залишається.

Які злочини буде розлідувати БЕБ?

БЕБ будуть розслідувати злочини, які пов’язані з економікою та фінансами, такі як от ухилення від сплати податків та ін.

У БЕБ працюватимуть детективи, які, поміж іншого, проводитимуть збір та обробку аналітичної інформації, з метою виявлення  причин та усунення умов, що сприяють вчиненню кримінальних правопорушень, віднесених до підслідності Бюро.

Бюро матиме змогу залучати кваліфікованих спеціалістів на договірних засадах, у законний спосіб для кваліфікованої роботи (технічної як правило).

Як і інші силові структури держави, БЕБ буде вести оперативно-розшукову діяльність, а також будуть взаємодіяти з органами держ. влади, органами м.с., органами судової влади, іншими держ. органами, підприємствами та організаціями а також з органами іноземних держав та міжнародними організаціями.

БЕБ також буде здійснювати розшук осіб, які переховуються від органів досудового розслідування, слідчого судді, суду або ухиляються від відбування кримінального покарання за вчинення кримінальних правопорушень, віднесених законом до його підслідності;

Хто очолить БЕБ? Спойлер: директор.

Очолить Бюро економічної безпеки директор, який призначається на посаду урядом країни за поданням прем’єр-міністра, який попередньо отримав пропозицію комісії з проведення конкурсу.

Директор, задля отримання цієї посади, має мати вищу юридичну освіту, бути не молодшим 35 років, а також обов’язково мати стаж роботи за спеціальністю не менше 10 років та не менше 5 років досвіду роботи на керівних посадах.

Також, задля швидкого адаптування законодавства до нового органу, Законопроектом №3087-д пропонується внести зміни до ряду законів, суть яких зводиться до того, щоб замінити словосполучення «податкова міліція» на «Бюро економічної безпеки України».

Якщо потрібна податкова консультація – звертайтесь до АО “Капустін і Партнери”.

Мероприятия
  • 29 Квітня 2021 Детальніше
  • 15 Грудня 2020 - 15 Січня 2021 адвокат Капустин Детальніше
  • 20 Жовтня 2020 Kapustin & Partners Детальніше
  • 29 Вересня 2020 Детальніше