fbpx
Публікації Врегулювання взаємодії колекторів з боржниками. Законопроект. Розповідає адвокат.
должник коллекторы

Врегулювання взаємодії колекторів з боржниками. Законопроект. Розповідає адвокат.

Вже багато років, а то і десятки років боржники страждають від дій колекторів, які не мають нічого спільного з цивілізованими методами роботи с боржниками.

Цю проблему має вирішити прийняття Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо захисту боржників при врегулюванні простроченої заборгованості».

Верховна Рада вже прийняла за основу проект цього Закону.


Це в будь-якому випадку дуже добрий знак, який дає надію на те, що люди перестануть отримувати по 500 дзвінків щоночі, а також отримувати погрози чи стикатися із дублюванням іх акаунтів у соціальних мережах.

Тепер діяльність та способи роботи колекторів можуть бути контрольовані, якщо Цей Закон набуде чинності.

Всі рішення проблем із боргами в одній книзі

Ціна: 142 грн


Хто такі колектори та колекторські компанії?

Колекторська компанія – це юридична особа, яка здійснює свою діяльність в інтересах кредитодавця (є певні види цих кредитодавців) здійснює врегулювання (досудове стягнення) простроченої заборгованості. Таке спеціалізоване підприємство має бути включене до Реєстру колекторських компаній.

Всім відомо, до яких методів та дій іноді незаконно звертаються такі компанії, тож не дивно що  народні Депутати вирішили врегулювати діяльність колекторів. Тож, якщо Закон набере чинності, то компанії, які бажають займатися цим видом діяльності, повинні будуть відповідати вимогам цього Закону щоб потім їх включили до Реєстру, адже тільки компанії включені НацБанком у Реєстр будуть мати право провадити свою діяльність.

Кожен адвокат Харків, та і у всіх містах України будуть раді цим змінам, адже захистити права людей буде легше із посиланнями на прямі норми права.

Які вимоги до колекторів пропонує цей Законопроект. Адвокат Харків інформує:

Для того, щом колект. комп. включили до Реєстру, вона повинна надати такі документи:

  • Документи, що доводять відсутність судимостей у власників за певним переліком злочинів, та не є громадянами РФ.
  • Заповнену анкету яка містить політику роботи із боржниками із подальшим навчанням працівників щодо цієї політики. Дані щодо правил захисту персональних даних боржників.
  • Підтвердження проходження навчанням щодо законних методів взаємодії з боржниками працівниками.

Кредитодавець зобов’язаний повідомити боржника про те, яку саме колекторську компанію він залучить у випадку прострочення заборгованості. В іншому випадку, він не матиме права звертатися до колекторської компанії. Також інформацію про колект. компаніє він зобовязаний розмітстити на своєму сайті.

Отже, що саме передбачено для захисту боржників? 

Передбачено 3 види взаємодії із боржником:

  • Перше – особисті зустрічі та спілкування у телефонному режимі
  • Друге – надсилати боржнику повідомлення (смс)
  • Третє-  надсилання листів із позначкою «вручити особисто».

Також законопроект містить перелік методів та способів, які колекторам забороняється використовувати під час взаємодії с боржниками щодо повернення заборгованості. 

Що стосується телефонної роботи, то заборонено використовувати послугу приховування номеру, також не можна звертатися до автоматичного дозвону (часто там запис дуже голосний вимагає погасити заборгованість) більше ніж 60 хв. на добу.

Щодо захисту соціальної сфери боржника, то тут законодавець також не залишив поза увагою найболючіші методи, до яких часто раніше звертались колектори.


В першу чергу, мова про повідомлення третіх осіб чи родичів про те, що у боржника є заборгованість, а також використання зображень боржника та натяків на заборгованість на конвертах та повідомленнях.

Також, забороняється вимагати, щоб боржник знайшов когось, хто візьме на себе зобов’язання щодо заборгованості.

Як щодо спілкування? Адвокат може спілкуватися з коллекторами?
Розповідає адвокат Харків.


Так, звичайно може. Більше того, якщо боржник у законний спосіб повідомив коллектор компанію, що у нього є представник (адвокат), то коллект. заборонено взаємодіяти напряму боржником – тільки з його адвокатом.

Законодавець також прямо заборонив збирати будь-яку інформацію щодо боржника стосовно графіку відпочинку, зустрічей, роботи на підприємстві чи в офісі а також будь які інші дані щодо графіку життя цієї людини.

Заборонено посягати на права боржника, його рідних, поручителів;

Як і ККУ, положення цього Закону забороняються застосовувати будь-яке насильство, погрози (наприклад про притягнення до кримінальної відповідальності), шантаж (наприклад створюють дублікати акаунтів і ведуть агресивну роботу зі знайомими боржника, змушуючи його зробити те, чого вони хочуть) тощо;

Розмір та підстави стягнення заборгованості не можуть бути предметом омани боржника, наприклад за допомогою фіктивних судових рішень.

Колекторам забороняється взаємодіяти будь-яким чином з боржником з із 20:00  вечора до 08:00 та/або більше двох разів на день;

Якщо вам потрібна допомога адвокат Харків, чи консультація фахівців права – звертайтесь до нас!

Мероприятия
  • 29 Квітня 2021 Детальніше
  • 15 Грудня 2020 - 15 Січня 2021 адвокат Капустин Детальніше
  • 20 Жовтня 2020 Kapustin & Partners Детальніше
  • 29 Вересня 2020 Детальніше