fbpx
Публікації Великі платники податків 2021.
великі платники податків 2021

Великі платники податків 2021.

Спочатку, нагадаємо Вам, хто ж є великим платником податків відповідно до законодавства. Великим платником податків згідно Закону є юридична особа або постійне представ. нерезидента в України, яка відповідає одному із критеріїв:

Перший – якщо за останні 4 податкові квартали (послідовні) загальний обсяг доходу від усієї діяльності перевищує еквівалент у 50 мільйонів євро. Еквівалент визначається за середньозваженим офіційним курсом Національного Банку України за той самий період

Другий – якщо загальна сума податків, платежів та зборів, яка була сплачена до бюджету України за той же період (4 податкові квартали) перевищує еквівалент в 1,5 мільйона євро, по курсу, який визначається так само як у попередньому випадку.

Отже, що змінилось платників? Розповідає Адвокат Харків.

Завдяки інституційній реформі був змінений формат роботи з великими платниками податків – Державна Податкова Служба тепер діє як єдина юридична особа з 01.01.2021.

Що саме передбачено? Було створено 5 міжрегіональних управлінь ДПС які будуть взаємодіяти з великими платниками податків: центральне, східне, західне, південне, північне.

До Реєстру  включено 1371 підприємство, це, доречі, менше ніж було у попередньому році.

Отже, всіх великих платників, які є в Реєстрі великих платників податків на 2021 рік, закріплено за вищезгаданими управліннями ДПС, які будуть взаємодіяти із великими платниками податків.

Скільки платників податків закріплено за цими управліннями? Розповідає адвокат Харків.

 • Центральне – 651
 • Східне – 287,
 • Західне – 150
 • Південне – 148,
 • Північне – 135.

На 2021 рік до реєстру було включено 1371 вел. платник. под. 1097 з них знаходяться на обліку в підрозділах Офісу Великих Платників податків, а 274 – в регіональних управліннях.

За допомогою листа на офіційну електронну пошту кожної юридичної особи, яка є великим платників податків, буде проінформовано про її закріплення за конкретним міжрегіональним управлінням.

Яка нормативна база передбачає створення та діяльність цих управлінь?

Постанова Кабінету Міністрів України від 30.09.2020 року № 893 «Деякі питання територіальних органів Державної податкової служби»

Наказ Державної Податкової Служби  від 30.09.2020 року № 529 «Про утворення територіальних органів Державної податкової служби».

Як податкова буде супроводжувати діяльність Великих Платників податків?

По-перше, незмінним залишається такий собі клієнтоорієнтовний підхід в роботі з платниками податків.
За кожним великим платником буде закріплений індивідуальний консультант, який буде супроводжувати платника та допомогати йому у таких питаннях:

 • Консультує з усіх питань та надає адміністративні послуги, якщо потрібно
 • вирішує проблемні питання платника (стосовно податків)
 • інформує про можливі ризики, якщо такі існують

Також залишається незмінним галузевий принцип супроводження платників.

Розподіл залежить від сфери діяльності платника, наприклад, управління адміністрування підприємств виробничої, невиробничої сфери та фінансових установ – відрізняються.

Якщо необхідна податкова консультація – звертайтесь до нас!

Мероприятия
 • 29 Квітня 2021 Детальніше
 • 15 Грудня 2020 - 15 Січня 2021 адвокат Капустин Детальніше
 • 20 Жовтня 2020 Kapustin & Partners Детальніше
 • 29 Вересня 2020 Детальніше