fbpx
Блог Виконання судового наказу про стягнення аліментів
аліменти

Виконання судового наказу про стягнення аліментів

Як виконати судовий наказ про стягнення аліментів?

У відео вище адвокат Альона Дудій розповідає, як отримати судовий наказ про стягнення аліментів.

Далі постає питання, як його виконати. Адже судовий наказ про стягнення аліментів не є гарантією результату – отримання коштів.

Боржники часто не виконують судовий наказ, але цьому можна зарадити!

Пропонуємо наступний алгоритм дій:
1. Звертайтеся до виконавчої служби із заявою у письмовій формі про примусове виконання судового рішення, разом із оригіналом судового наказу.

Рекомендуємо одразу в заяві вказати всі відомі факти щодо майнового стану боржника.
Це, наприклад: його місце роботи, наявне в нього майно, а також відкриті на його ім’я рахунки у банках та інших фінансових установах.

Також не зайвим буде надати органам виконавчої служби відкритий на ваше ім’я рахунок у банку, для того щом ДВС при стягненні аліментів з боржника перерахувала вам грошові кошти на рахунок.

2. Державний виконавець зобов’язаний відкрити виконавче провадження та протягом 10 днів перевірити майновий стан боржника.
Отримати інформацію про рахунки, майно (рухоме та нерухоме), наявність у нього транспортного засобу, а також його доходи (це може бути заробітна плата, пенсія, стипендія чи інші доходи).

3. Якщо виявиться що боржник офіційно працевлаштований то державний виконавець зобов’язаний винести постанову про стягнення на заробітну плату боржника та направити її до роботодавця.

Якщо боржник не є офіційно працевлаштованим, то стягення аліментів розраховується у розмірі від середньомісячної заробітної плати для відповідного району.

Ми рекомендуємо звертатися на сайт Міністерства фінансів України для того щоб слідкувати за середньою заробітною платою у відповідній області, тому що цю інформацію використовує державний виконавець для розрахунку аліментів якщо безпосередньо боржник не являється офіційно працевлаштованою особою.

4. Що робити, якщо наявна заборгованість із сплатою аліментів?

У разі якщо боржник не сплачує аліменти і його заборгованість складає більше 3 місяців, державний виконавець зобов’язаний звернути стягнення на майно – рухоме та нерухоме.

Якщо заборгованість складає більше 4 місяців, державний виконавець вчиняє наступні дії:
– виносить постанову про обмеження виїзду за кордон.
– виносить постанову про обмеження в керуванні транспортним засобом.
– виносить постанову про обмеження в праві на полювання.
– виносить постанову про обмеження користування вогнепальною, мисливською чи іншою зброєю.

Зазначені обмеження є тимчасовими і діють до повної сплати боржником всієї заборгованості.

Також, якщо боржник має заборгованість більше 3 місяців, державний виконавець зобов’язаний вам, як стігувачу, роз яснити ваше право звернутися до органів Національної поліції України із заявою про вчинення кримінального правопорушення для відкриття кримінального провадження за ст. 164. ККУ – ухилення боржника від сплати аліментів.

Якщо заборгованість із сплати аліментів складає більше 1 року, державний виконавець зобов’язаний винести постанову про стягнення штрафу у розмірі 20% від розміру заборгованості.

Якщо заборгованість складає більше 2 років – у розмірі 30%.

Якщо заборгованість більше 3 років – у розмірі 50%.

Такі постанови про стягнення штрафів виносяться на користь стягувача.

У випадку якщо боржник сплачує заборгованість з аліментів, він також зобов’язаний сплатити і штрафи, які винесені на користь стягувача які безпосередньо відраховуються на утримання дитини.

5. Якщо державний виконавець не вчиняє жодних з вищезазначених дій, ви маєте право звернутися до нього із клопотанням про вчинення виконавчих дій.

Також ви маєте не лише право, але й обов язок приймати активну участь у виконанні судового рішення про стягнення аліментів.

Це можуть бути ваші періодичні відвідування в дні прийому державного виконавця. Для того щом дізнатись про хід виконання такого судового наказу а також надати всю необхідну інформацію про боржника.

Якщо ви вважаєте що дії державного виконавця є незаконними, або він не вчиняє навпаки жодних дій які передбачені законодавством, ви маєте право звернутися із скаргою до начальника відділу.

Якщо ви вважаєте що начальник відділу некомпетентно розглянув вашу скаргу у вас є право звернення до керівника вищого рівня.

Крім того, Закон не обмежує вас правом на звернення до суду, яке не залежить від адміністративного оскарження.

Якщо вам необхідна допомога в оформленні скарги в письмовій формі, отримання консультацій щодо дій які зобов’язаний здійснити державний виконавець щодо стягнення аліментів або вам потрібна професійна допомога в стягненні аліментів з боржника – звертайтесь до нас!

Ситуація із несплатою аліментів неприємна, але цьому можуть зарадити професіонали з Капустін і Партнери.

З нами стягнення аліментів з боржника відбудеться якнайшвидше!

Мероприятия
  • 29 Квітня 2021 Детальніше
  • 15 Грудня 2020 - 15 Січня 2021 адвокат Капустин Детальніше
  • 20 Жовтня 2020 Kapustin & Partners Детальніше
  • 29 Вересня 2020 Детальніше