fbpx
Блог Відповідальність керівника та учасників у справах про банкрутство
Відповідальність керівника та учасників у справах про банкрутство

Вітаю! Я Володимир Капустін, Керуючий Партнер Адвокатського Об’єднання.

Я практикуючий адвокат, спеціалізуюся на банкрутстві більше 16 років.


Після прийняття нового Кодексу, в мене часто питають, чи можуть дії керівника та учасників мати негативні юридичні наслідки у разі банкрутства підприємства.

Так, вже є практика Верховного Суду про притягнення до відповідальності керівника а також учасників підприємства.Отже, які види відповідальності передбачає Кодекс України з процедур банкрутства.

Перше.

Це Солідарна відповідальність. Передбачена за неподання заяви про банкрутство у строк передбачений Законом у разі, якщо задоволення вимог одного або кількох кредиторів призведе до неможливості виконання грошових зобов’язань боржника в повному обсязі перед іншими кредиторами (ч.6 ст.34).

Солідарна відповідальність керівника підприємства означає, що він відповідає перед кредиторами нарівні з підприємством, а отже, це ставить керівника в один ряд із самим боржником.

Друге. Субсидіарна відповідальність. Передбачена  у разі банкрутства боржника з вини його засновників чи інших осіб.

Директор та учасники (засновники) будуть відповідати перед кредиторами в межах різниці між усіма боргами компанії і тією частиною боргу, яку компанія здатна сплатити самостійно за рахунок власних коштів чи майна (ліквід маса)

Світовою тенденцією є збільшення обов’язків та ризиків для керівників, учасників та засновників компаній а значить, керівнику треба знати, як цьому запобігти.


Якщо вам потрібна консультація професіоналів – звертайтесь до Капустін і Партнери.

066 062 00 69

Заходи
  • 29 Квітня 2021 Детальніше
  • 15 Грудня 2020 - 15 Січня 2021 адвокат Капустин Детальніше
  • 20 Жовтня 2020 Kapustin & Partners Детальніше
  • 29 Вересня 2020 Детальніше