fbpx
Блог Ринок таксі вийде з тіні? Законопроект

Ринок таксі вийде з тіні? Законопроект

Абсолютна більшість ринку таксі в Україні перебуває в тіні. За оцінкою Міністерства інфраструктури – на 98%. Перевізники надають послуги незаконно, тому що не мають ліцензій та не оформлені на роботу, чи не зареєстровані як ФОП.

Дві третини українців вже використовують мобільні додатки, щоб замовити собі таксі. Технології розвиваються з космічною швидкістю, однак застаріле законодавство не враховує це адже зміни в Закон не вносилися вже 15 років.

Якщо створити однакові правила для всіх — ринок поступово вийде з тіні і стане більш конкурентоспроможним. Звичайно, треба враховувати сучасний стан цього ринку в тому числі його технологізацію завдяки створенню різноманітних додатків та сервісів.

Саме це й передбачає новий законопроєкт, який запропонувало Міністерство інфраструктури.

Законопроектом “Про внесення змін до деяких законів України щодо врегулювання діяльності з надання послуг з внутрішніх перевезень пасажирів на таксі та легковими автомобілями на замовлення” пропонується врегулювати діяльність з надання послуг таксі шляхом патентування.

Основними положеннями проекту Закону є:

  • запровадження правил роботи на ринку перевезень на таксі та легковими автомобілями на замовлення та ефективних інструментів контролю за їх дотриманням щодо підвищення рівня безпеки, а також запровадження механізмів, що забезпечать відповідальність таких перевізників за якість і безпечність наданих послуг;
  • забезпечення надходжень податків та зборів від ведення діяльності з надання послуг з внутрішніх перевезень на таксі та легковими автомобілями на замовлення до бюджетів різних рівнів за отримання патенту (оцінюється у близько 800 млн. грн. на рік);
  • забезпечення безпеки руху та відповідальності перевізників перед пасажирами;
  • створення сприятливих умов для чесної та прозорої конкуренції;
  • створення моделі для легальної діяльності осіб, що надають послуги з внутрішніх перевезень на таксі або легковими автомобілями на замовлення.
  • обов’язкове страхування пасажирів, зростання якості послуг та підвищення безпеки;

Якщо законопроект схвалять, патент потрібно буде купувати тільки тим хто, здійснює внутрішні перевезення легковим автомобілем.

Патент видається на місяць або рік. Вартість на рік — одна мінімальна зарплата. Якщо у вас електрокар — ціна на 50% нижче — додаткова мотивація перейти на електрокар.

Місячний патент становить 1/12 розміру плати за патент, виданий строком на один рік, збільшену на 5% від цієї плати.

Якщо закон ухвалять, держава отримує легалізацію праці на ринку таксі, контроль за виконанням правил у секторі і додаткові надходження до бюджету, а у перевізників будуть прозорі правила виходу на ринок та розвиток у транспортній сфері.

Пасажири також виграють, адже поїздки мають стати безпечнішими завдяки контролю.

За попередніми підрахунками, якщо все запрацює, щорічно до бюджету надходитиме близько 1 млрд гривень.

До обговорення та внесення змін у проект закону може долучитися кожен. Уся інформація розміщена на сайті Міністерства інфраструктури.

Мероприятия
  • 29 Квітня 2021 Детальніше
  • 15 Грудня 2020 - 15 Січня 2021 адвокат Капустин Детальніше
  • 20 Жовтня 2020 Kapustin & Partners Детальніше
  • 29 Вересня 2020 Детальніше