fbpx
Блог Порядок продажу майна банкрута в процедурі ліквідації
банкротство продажа имущества

Порядок продажу майна банкрута в процедурі ліквідації

У процедурі банкрутства юридичної особи, фізичної особи чи ФОП відбувається продаж майна банкрута.

Порядок продажу майна банкрута в процедурі ліквідації передбачено розділом V Кодексу України з Процедур Банкрутства.

Відповідно до норм Кодексу України з процедур Банкрутства продаж майна боржника відбувається через електронну торгову систему.

Замовником аукціону є арбітражний керуючий. Перед початком продажу майна арбітражний керуючий повинен погодити умови продажу такого майна з комітетом кредиторів або з забезпеченим кредитором, якщо майно яке повинно продаватися є предметом забезпечення.

Арбітражний керуючий направляє умови продажу на адресу комітету кредиторів та або забезпеченого кредитора.

Умови продажу повинні містити:

 • склад майна
 • крок аукціону
 • початкову вартість такого майна.

  Протягом 20 днів з моменту отримання умов арбітражного керуючого, комітет кредиторів або забезпечений кредитор повинні погодити такі умови продажу:
  – погодити на умовах запропонованих ліквідатором
  – або погодити на умовах, запропонованих комітетом кредиторів, забезпеченим кредитором
  – або відмовити в погодженні умов запропонованих ліквідатором.

  В такому разі, арбітражний керуючий має право звернутися до суду із заявою та клопотати про погодження умов продажу майна боржника.

  Протягом 20 днів з моменту отримання погоджених умов продажу арбітражний керуючий зобов’язаний оголосити про продаж майна та опублікувати відповідне оголошення через електронну торгову систему.

  Перший аукціон з продажу майна відбувається без можливості зниження початкової вартості.

  У випадку, якщо перший аукціон не відбувся, протягом місяця арбітражний керуючий зобов’язаний оголосити про повторний аукціон.

  Повторний аукціон відбувається з можливістю зниження початкової вартості майна якщо таку можливість погодив комітет кредиторів та/або забезпечений кредитор.

  Початковою вартістю повторного аукціону є первісна ціна зменшена на 20%.

  У випадку, якщо повторний аукціон не відбувся, арбітражний керуючий зобов’язаний протягом місяця, а в частині, що стосується майна, що є предметом забезпечення протягом 45 днів, оголосити про другий повторний аукціон.

  Початковою вартістю другого повторного аукціону є первісна вартість зменшена на 25%.

  Другий повторний аукціон відбувається з можливістю зниження початкової вартості майна до кроку аукціону.

  У випадку, якщо майно, яке є предметом забезпечення, не було продано на повторному аукціоні – забезпечений кредитор має право звернутися з відповідною заявою до арбітражного керуючого протягом 20 днів з моменту, коли аукціон не відбувся, та просити продати майно, що є предметом забезпечення, забезпеченому кредитору.

  В такому разі, арбітражний керуючий, зобов’язаний протягом 3 днів з моменту отримання заяви забезпеченого кредитора, скласти відповідний протокол та надіслати його забезпеченому кредитору.

  За результатами проведення електронного аукціону складається протокол, який направляється на адресу переможця аукціону, а також підписується оператором електронного майданчику.

  Гарантійний внесок сплачений переможцем аукціону входить в суму повної вартості майна. Решту суми переможець аукціону сплачує протягом строку встановленого в протоколі електронного аукціону.

  Після повної сплати переможцем аукціону вартості майна, складається акт про передачу права власності на майно.

  Протокол та акт про придбання майна є підставою для видачі покупцю свідотства про право власності на нерухоме майно.

  У випадку, якщо у строк, встановлений КУзПБ, покупець не вніс повної оплати за придбане майно, аукціон вважається таким що не відбувся та гарантійний внесок, сплачений покупцем, не повертається.

  Якщо у вас виникли будь-які питання щодо банкрутства фізичної особи, ФОП чи банкрутства юридичної особи – звертайтесь до Капустін і Партнери!
Мероприятия
 • 29 Квітня 2021 Детальніше
 • 15 Грудня 2020 - 15 Січня 2021 адвокат Капустин Детальніше
 • 20 Жовтня 2020 Kapustin & Partners Детальніше
 • 29 Вересня 2020 Детальніше