fbpx
Блог Яким чином приймаються у спадщину корпоративні права?

Яким чином приймаються у спадщину корпоративні права?

Яким чином приймаються у спадщину корпоративні права?

На підставі Свідоцтва про право на спадщину!

Обов’язково спадкоємці повинні відкрити спадкову справу у нотаріуса впродовж 6 місяців від дати смерті.

Після спливу 6 місяців, але до 1 року нотаріус видає кожному зі спадкоємців Свідоцтво про право на спадщину, в якому зазначається перелік майна і в якій частині успадковується. І вже на підставі цього документу проводиться державна реєстрація.

Спадкування корпоративних прав у приватному підприємстві, фермерському господарстві.

Відповідно до ч. 3 ст. 4 ЗУ Про державну реєстрацію юр осіб саме той нотаріус, що вів спадкову справу та видав свідоцтво – відразу після формування Свідоцтва особисто здійснює реєстрацію зміни складу учасників (членів).

За наявності поважних причин держреєстрацію змін може бути проведено іншим нотаріусом за домовленістю із ним та за попереднім письмовим повідомленням територіального органу Міністерства юстиції України.

Спадкування корпоративних прав у ТОВ, ТДВ.

Державна реєстрація проводиться в порядку, визначеному ч. 5 ст. 17 ЗУ Про державну реєстрацію юр осіб, тобто – через подачу державному реєстратору за територіальністю місцезнаходження самого ТОВ чи ТДВ, знову ж таки – з подачею нотаріально посвідченої копії свідоцтва про право на спадщину та нотаріально посвідченої на бланку заяви про вступ спадкоємця до товариства.

Одразу зазначимо, що для ТОВ і ТДВ є додаткові вимоги щодо строку прийняття у спадщину – впродовж 1 року, тому що у випадку пропущення цього терміну, інші учасники товариства, що сукупно мають 50% і більше голосів мають право виключити померлого зі складу учасників, або ж прийняти рішення про припинення товариства, якщо сукупно мають менше 50% голосів.

Якщо вам потрібна допомога професіоналів – звертайтесь до Капустін і Партнери.

Мероприятия
  • 29 Квітня 2021 Детальніше
  • 15 Грудня 2020 - 15 Січня 2021 адвокат Капустин Детальніше
  • 20 Жовтня 2020 Kapustin & Partners Детальніше
  • 29 Вересня 2020 Детальніше