fbpx
Блог Які терміни подання звіту та сплати ЄСВ особами, які провадять незалежну профдіяльність при прийнятті рішення про припинення діяльності.

Які терміни подання звіту та сплати ЄСВ особами, які провадять незалежну профдіяльність при прийнятті рішення про припинення діяльності.

Відповідно до пп. 4 п. 1 розд. ІІ Інструкції про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, яка затверджена наказом Міністерства фінансів від 20.04.2015 № 449, платниками єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування є особи, які провадять незалежну професійну діяльність, а саме: літературну, наукову, артистичну, освітню, художню, або викладацьку, а також медичну, юридичну практику, в тому числі адвокатську, нотаріальну діяльність, або особи, які провадять релігійну (місіонерську), іншу подібну діяльність та отримують від неї дохід.

Особи, які провадять незалежну професійну діяльність, формують і подають один раз на рік до 1 травня року, що настає за звітним періодом, самі за себе, до контролюючих органів Звіт про суми нарахованого доходу застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску.

При прийнятті рішення про ліквідацію, особи, які провадять незалежну професійну діяльність, зобов’язані подати за себе Звіт із зазначенням типу форми «ліквідаційна», у якій останнім звітним періодом є період з дня закінчення попереднього звітного періоду до дня подання до контролюючого органу заяви про зняття з обліку платника єдиного внеску.

Згідно з п. 11 розд. ІІІ Порядку № 435, звіт із зазначенням типу форми «ліквідаційна» формують та подають до контролюючого органу протягом 30 календарних днів з дня подання заяви до контролюючого органу про зняття з обліку платника єдиного внеску.

Останнім періодом, за який необхідно обчислити та сплатити єдиний внесок, буде період з дня закінчення попереднього звітного періоду до місяця, в якому особа припинила незалежну професійну діяльність згідно з даними реєстру страхувальників.

Сплачується єдиний внесок протягом 10 календарних днів після граничного строку подання Звіту із зазначенням типу форми «ліквідаційна».

Якщо вам потрібна консультація професіоналів – звертайтесь до Капустін і Партнери.

Мероприятия
  • 29 Квітня 2021 Детальніше
  • 15 Грудня 2020 - 15 Січня 2021 адвокат Капустин Детальніше
  • 20 Жовтня 2020 Kapustin & Partners Детальніше
  • 29 Вересня 2020 Детальніше