fbpx
Блог Як ініціювати банкрутство боржника

Як ініціювати банкрутство боржника

Почнемо з головного – хто може бути визнаний банкрутом і навіщо?

Банкрутом може бути визнана фізична особа, особа-підприємець та юридична особа. Основна перевага процедури відновлення платоспроможності полягає саме в можливості списати значну частину боргів фізичної чи юридичної особи.

Для визнання банкрутом фізичної особи, боржник особисто має звернутися до господарського суду за місцем проживання з заявою про неплатоспроможність. Тобто, сама людина приймає рішення, чи хоче вона щоб її  визнали банкрутом. Але одного бажання недостатньо, мають бути наявними наступні умови:

  • борги — в сумі не менше 30 розмірів мінімальної заробітної;
  • є ухвалена постанова про відсутність майна, аби розрахуватися;
  • припинив погашати кредити більш ніж наполовину впродовж двох місяців;
  • є обставини, що підтверджують загрозу неплатоспроможності.

Заява на банкрутство юридичної особи може податися і кредитором. В обох випадках, заява про неплатоспроможність подається у письмовій формі з чималим пакетом документів, ми зупинимось на найважливіших:

– заява про відкриття справи. В якій наводяться всі обставини неплатоспроможності та їх документальне підтвердження;

– план реструктуризації – план, згідно якого відбуватиметься погашення боргів.

З повним переліком документів можна ознайомитись тут

Пам’ятайте: після відкриття провадження суд може вжити заходів щодо захисту інтересів кредиторів. Наприклад, заборонити боржнику розпоряджатися майном, накласти арешт на майно або взагалі заборонити боржнику виїзд за кордон та інше.

Подача заяви власне вже є запуском процесу банкрутства. Якщо всі документи зібрані і оформлені вірно, наступним кроком буде сплата офіційних платежів та зборів.

Основними витратами є – вартість відкриття справи, що становить орієнтовно 30 тис. грн (зарплата арбітражного керуючого), вартість нотаріальних послуг, реєстраційних дій (за необхідності) та послуги юриста. Приємна новина — судовий збір за подання даної заяви не передбачено Кодексом. Додаймо, що з нашою допомогою, Ви зможете уникнути зайвих витрат.

З моменту подачі заяви та сплати усіх платежів, процедура банкрутства фізичної переходить на наступні етапи:

– реструктуризація боргів

–  визнання боржника банкрутом і введення процедури погашення боргів

Суд призначає арбітражного керуючого випадковим автоматичним відбором. Кредитори мають встигнути подати свої вимоги до боржника за 30 днів. Суд розглядає ці вимоги протягом 60 днів з моменту відкриття справи.

Упродовж відведених боржнику 120 днів, разом з арбітражним керуючим він зобов’язаний розробити план реструктуризації, далі узгодити його з кредиторами та подати до суду. Цей план можна назвати «сімейним бюджетом боржника»: він визначає які кошти підуть на погашення боргів, а які залишаться в боржника. План розстрочки затверджується на 5 років. На певних умовах строк може бути продовжено. Наступним кроком, суд починає процедуру погашення — тобто продажу майна та виплату боргів. Ось це вже фінішна пряма. Нарешті, після завершення процедури банкрутства, рішенням суду боржник звільняється від боргів. Очевидно, що процедура банкрутства — це складний та заплутаний процес. Професійна допомога у питанні банкрутства та неплатоспроможності може знадобитися кожному навіть в, здавалося б, звичайних переговорах з банком або кредиторами. За 16 років юристи «Капустін та партнери» накопичили велику правову практику, напрацьовані варіанти протидій в різних ситуаціях. Ми надаємо юридичну допомогу як боржникам, так і кредиторам на всіх стадіях банкрутства. І головне, ми використовуємо просту «прозору» систему оплати — укладаючи договір, Ви точно знаєте, за що платите і в якому порядку.

Мероприятия
  • 29 Квітня 2021 Детальніше
  • 15 Грудня 2020 - 15 Січня 2021 адвокат Капустин Детальніше
  • 20 Жовтня 2020 Kapustin & Partners Детальніше
  • 29 Вересня 2020 Детальніше