fbpx
Блог Як автору майнових прав на інтелектуальну власність захистити авторські права за допомогою організації колективного управління.
авторские права

Як автору майнових прав на інтелектуальну власність захистити авторські права за допомогою організації колективного управління.

Автору слід звернути увагу на Закон України “Про ефективне управління майновими правами правовласників у сфері авторського права і (або) суміжних прав” в редакції від 14.10.20.

Цей Закон визначає засади регулювання діяльності організацій управління майновими правами інтелектуальної власності, які забезпечують реальний інструмент захисту для авторів творів та інших об’єктів.

Що таке організація колективного управління?

для консультації телефонуйте – 066 062 00 69
 • громадська, некомерційна організація;
 • має статус юридичної особи і зареєстрована в установленому Законом порядку;
 • заснована правовласниками;
 • діяльність спрямована на колективне управління майновими правами на об’єкти авторського права і суміжних прав;

Що може зробити автор для захисту?

для консультації телефонуйте – 066 062 00 69

Власник інтелектуальної власності, наприклад, автор пісні або книги, який має авторські права на цей об’єкт, тепер може укласти спеціальний договір про управління його майновими правами – з ОКУ.

Які функції виконує організація колективного управління для захисту інтересів автора?

 1. в першу чергу, укладає договір про надання дозволу на використання об’єктів авторського / cуміжних прав і, звичайно, договір про виплату винагороди за використання цих об’єктів.
 2. може укладати договори про представництво з іншими ОКУ для розширення можливостей контролю за дотриманням авторських прав і захисту їх, а також договір про партнерство;
 3. отримує дохід і потім розподіляє і виплачують його правовласникам;
 4. звертаються до суду від імені правовласників для захисту від незаконного використання об’єктів а.п.
 5. забезпечує ведення реєстру об’єктів, майновими правами щодо яких управляє організація; ведення реєстру правовласників.
 6. здійснює моніторинг правомірності використання об’єктів авторського/суміжних прав відповідно до сфер управління правами, щодо яких зареєстровано організацію, і по об’єктах, майнові права на які були передані їй в управління
 7. здійснює інші функції, передбачені Законом і статутом.

Отже, автори в Україні тепер мають глобально більш ефективний інструмент захисту своїх майнових прав, ніж це було раніше.

Якщо ви бажаєте проконсультуватися з професіоналами з питань реєстрації та захисту прав інтелектуальної власності – звертайтеся до Капустін і Партнери!

Мероприятия
 • 29 Квітня 2021 Детальніше
 • 15 Грудня 2020 - 15 Січня 2021 адвокат Капустин Детальніше
 • 20 Жовтня 2020 Kapustin & Partners Детальніше
 • 29 Вересня 2020 Детальніше