fbpx
Блог Хто сплачує ПДФО за договором купівлі-продажу нерухомого майна
ПДФЛ

Хто сплачує ПДФО за договором купівлі-продажу нерухомого майна

Якщо стороною договору купівлі – продажу об’єкта нерухомого майна є юридична особа чи фізична особа – підприємець, така особа, відповідно до Закону, є податковим агентом платника податку щодо нарахування, утримання та сплати (перерахування) до бюджету податку з доходів, отриманих платником податку від такого продажу.

Податкові агенти зобов’язані:

  • подавати у строки, встановлені для податкового кварталу, податковий розрахунок суми доходу, нарахованого на користь платників податку, а також суми утриманого з них податку (за формою № 1 ДФ), до контролюючого органу за місцем свого розташування.
  • своєчасно та повністю нараховувати, утримувати та сплачувати до бюджету податок з доходу, що виплачується на користь платника податку та оподатковується до або під час такої виплати за її рахунок;

Що має зробити нотаріус з договором купівлі-продажу.

Нотаріус обов’язково посвідчує договір під час проведення операцій з продажу об’єктів нерухомості між фізичними особами(за наявності електронної довідки про оціночну вартість такого об’єкта нерухомості або звіту про оцінку) а також документа про сплату податку до бюджету стороною договору і вносить до Єдиної бази інформацію про ціну договору.

Підсумовуючи, якщо стороною договору купівлі-продажу нерухомого майна є суб’єкт господарювання, то такий суб’єкт повинен виконати усі функції податкового агента, а саме, нараховувати, утримувати та сплачувати до бюджету податок з доходу фізичних осіб і військовий збір та надавати податковий розрахунок за формою №1- ДФ.

Відображення нотаріусами інформації про проведені операції з продажу об’єктів нерухомості проводиться у випадку, коли сторонами відповідного договору є фізичні особи.Зазначений порядок передбачений п. 172.4, п. 172.7 ст. 172; п. 176.2 ст. 176 Податкового Кодексу України.

Якщо вам потрібна допомога професіоналів – звертайтесь до Капустін і Партнери!

Мероприятия
  • 29 Квітня 2021 Детальніше
  • 15 Грудня 2020 - 15 Січня 2021 адвокат Капустин Детальніше
  • 20 Жовтня 2020 Kapustin & Partners Детальніше
  • 29 Вересня 2020 Детальніше