fbpx
Блог Чи потрібно IT-бізнесу використовувати РРО. Розповідає IT адвокат Харків
it адвокат харьков

Чи потрібно IT-бізнесу використовувати РРО. Розповідає IT адвокат Харків

За свої послуги IT бізнес отримує оплату у безготівковій формі і тут виникає логічне запитання, чи потрібно мати РРО як того вимагає Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадському харчуванні і послуг”?

Відразу відповімо, що розрахунки за послуги які проводяться в безготів. формі – абсолютно точно не вимагають використання РРО.

У наступних блоках ми розглянемо, для яких способів оплати не вимагається застосування РРО, а також згадаємо нормативну базу, яка доводить це.

Коли не потрібно застосовувати РРО? Розповідає IT адвокат Харків

  1. оплата без використання платіжних карт, коли кошти перераховуються з рахунку замовника (покупця) на поточний рахунок IT компанії (продавця)
  2. при оплаті, коли покупець вносить кошти через банк, а потім банк їх зараховує на поточний рахунок продавця.
  3. при здійсненні розрахунків виключно (на постійній основі) за допомогою банків. сист. дистан. обслуговування та / або сервісів переказу коштів таких як Монобанк, Приват24, Liqpay, Ощад24 та інших.
  4. якщо в касі банку Замовник вносить готівку для зарахування на поточний рахунок IT компанії.

Кожен IT адвокат Харків знає, що IT бізнес, який часто є оформленим як ФОП-спрощенець, не повинен застосовувати РРО.

В 99% випадках Замовних IT послуг зі створення програмного забезпечення, додатків та ін. оплачують їх в безготівковій формі. Це пояснюється тим, що Замовники знаходяться в різних куточках країни і світу і вони не приїжджають в офіси IT компаній, щоб оплатити їхні послуги, що логічно.

Кошти, у випадках, описаних вище, зараховуються на рахунок IT компанії банківським переказом.

Що говорить НБУ про застосування РРО в тому числі для оплати послуг IT компаній?

У своєму листі від 30.12.2020 р. № 57-0009 / 80572 НБУ роз’яснив ці моменти.

Якщо екстраполювати положення листа на IT компанії, то використання Замовником для розрахунку систем дистан. обслуговування а також банківських сервісів при оплаті послуг IT бізнесу без сумнівів є переказом коштів на рахунок IT компанії.

Також беззаперечним є факт того, що додатки Приват24 і Ощад24 вважаються системами дистанційного обслуговування, а Монобанк і LiqPay це сервіси, розроблені банками, які надаються клієнтам для проведення розрахунків.

Банківською операцією є оплата послуг переказом коштів за допомогою перерахованих додатків і сервісів.

IT бізнес часто використовує такі системи і додатки для отримання оплати за свої послуги.

Також, НБУ в листі від 28.09.2020 року № 57-0009 / 53844 встановив, що безготівковим розрахунком вважається оплата товарів і послуг шляхом переказу коштів незалежно від способу ініціювання такого перекладу.

IT адвокат Харків розповідає, яким може бути переказ коштів згідно з цим роз’ясненням НБУ:

  • внесення готівки через касу банку з допомогу ПТКС
  • здійснення переказу за допомогою iPay, Liqpay або Portmone банк. систем дистанційного обсл. таких як Приват24 Ощад24 з використанням платіжної картки

Отже, логічно зробити висновок, що якщо IT бізнес проводить розрахунки за надані послуги виключно за допомогою банківських систем (які описані вище) дистанційного обслугов. або різних сервісів для переказу коштів – реєстратори розрахункових операцій не застосовуються.

Також, згідно з ЗУ від 1 грудня 2020 року № 1017-IX:

Якщо звичайні споживачі, замовляючи послуги в Інтернеті, розрахунки зробили за допомогою електронного платіжного засобу і платіжних систем (LiqPay, City24, Приват24 Portmone, EasyPay, PayPong, Ipay.ua, і т.д.), то такі операції здійснюються без застосування РРО надавачем послуги.

Якщо вам потрібен IT адвокат Харків – звертайтесь до Адвокатів в “Капустін і Партнери”.


Мероприятия
  • 29 Квітня 2021 Детальніше
  • 15 Грудня 2020 - 15 Січня 2021 адвокат Капустин Детальніше
  • 20 Жовтня 2020 Kapustin & Partners Детальніше
  • 29 Вересня 2020 Детальніше