fbpx
Блог Чи може ФОП-спрощенець здійснювати види діяльності, не зазначені в його облікових даних - розповідає адвокат Капустін.
ФОП упрощенец

Чи може ФОП-спрощенець здійснювати види діяльності, не зазначені в його облікових даних – розповідає адвокат Капустін.

Для податкової консультації – звертайтесь до Капустін і Партнери.

До вимог, яким повинен відповідати платник єдиного податку, є:

  1. розмір доходу,
  2. кількість найманих працівників
  3. види діяльності.

Податковим кодексом встановлено вимоги, за порушення яких платник єдиного податку змушений буде перейти на загальну систему оподаткування у випадку здійснення діяльності, яка не дає права перебувати на спрощеній системі або яка не зазначена у реєстрі платників податку.

Податкова консультація адвоката.

Зокрема, пунктом 298.2.5 статті 298 Податкового кодексу передбачено, що у разі здійснення підприємцем видів діяльності, не зазначених у реєстрі платників єдиного податку, такий платник зобов’язаний перейти на сплату інших податків і зборів, визначених Податковим кодексом з першого числа місяця, наступного за податковим (звітним) періодом, у якому здійснювалися такі види діяльності.

Не пізніше ніж за 10 календарних днів до початку нового календарного кварталу платнику податку потрібно подати до контролюючого органу заяву про відмову від застосування спрощеної системи оподаткування.

Сплата податку від провадження діяльності, не зазначеної в реєстрі.

Також, відповідно до пункту 293.4 статті 293 Податкового кодексу, підприємцю необхідно сплатити єдиний податок за ставкою у розмірі 15 % від доходу, отриманого від провадження діяльності, не зазначеної у реєстрі платників єдиного податку.

У разі якщо платник добровільно не перейде зі спрощеної системи на загальну систему оподаткування, то відповідно до п.п. 299.10 та 299.11 ПК його реєстрація платником єдиного податку буде анульована.

Слід зазначити, для того, щоб уникнути переходу на загальну систему оподаткування, спрощенцям, які хочуть здійснювати види діяльності, не зазначені у реєстрі єдиників, необхідно попередньо внести новий вид діяльності до Єдиного Державного реєстру.Також, Закон вимагає звернутись до ДПІ за місцем реєстрації із заявою для внесення змін щодо видів діяльності до Реєстру платників єдиного податку.

Спрощенці І та ІІ груп таку заяву повинні подати не пізніше 20 числа місяця, наступного за місяцем, в якому відбулись зміни (п. 298.5 ПК), платники єдиного податку ІІІ групи подають таку заяву разом з податковою декларацією за податковий період, у якому відбулись такі зміни (п. 298.6 ПК).

Якщо вам потрібна податкова консультація адвоката  Капустіна – звертайтесь!

Мероприятия
  • 29 Квітня 2021 Детальніше
  • 15 Грудня 2020 - 15 Січня 2021 адвокат Капустин Детальніше
  • 20 Жовтня 2020 Kapustin & Partners Детальніше
  • 29 Вересня 2020 Детальніше